Czarny łabędź

„Czarny Łabędź” to obraz nawiązujący do jednego z najbardziej znanych w Polsce i na świecie przedstawień baletowych – „Jeziora Łabędziego”. Historia skupia się na życiu baleriny – Niny ( w tej roli Natalie Portman), występującej na scenie jednego z teatrów Nowego Jorku.

Balet dla Niny jest wszystkim, a z pozoru niewinna dziewczyna jest gotowa na wiele poświęceń by zastąpić główną gwiazdę przedstawienia. Jej i tak wysokie ambicje potęgowane są przez zaborczą i nadopiekuńczą matkę, która swoją nieudaną karierę baletnicy próbuje nadrobić poprzez karierę córki.

O główną rolę w „Jeziorze łabędzim” Nina walczyć musi ze zdolną, aczkolwiek odrobinę nieokrzesaną tancerką Lily (Mila Kunis). Aby ją pokonać,   a tym samym spełnić swoje marzenia Nina musi dać  z siebie więcej niż techniczną perfekcję tańca. Jako czarny łabędź, ma być uwodzicielska, zmysłowa, chwilami niebezpieczna.

Wykrzesanie z siebie tych uczuć i emocji kosztuje bardzo wiele słodką i uroczą Ninę. Z czasem jednak chęć utrzymania głównej roli wymyka się spod kontroli. Dziewczyna zaczyna miewać omamy, a także odkrywa ciemne strony swojego charakteru.

Reżyser Darren Aronofsky tworząc ten thriller psychologiczny zadbał o świetną obsadę, film ogląda się rewelacyjnie, a mnóstwo scen baletowych zapewni satysfakcje każdemu sympatykowi „Jeziora Łabędziego”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *