Klopsiki kontratakują

Jesienna przerwa między sezonowa w fotografii ślubnej jak co roku zaowocowała uzupełnieniem braków w mojej prywatnej filmotece. Na tapetę poszły takie nowości jak Elizjum, Milerowie, Jeszcze większe dzieci, Noc oczyszczenia, Klopsiki kontratakują, 1000 lat po ziemi, Jack pogromca olbrzymów, jak również starsze tytuły dostępne w usłudze Multimedia – Mamo oraz Przebudzenie.

Zacznę jednak o tytułu na który wybraliśmy się z dzieciakami. Jest to kontynuacja filmu Klopsiki i inne zjawiska pogodowe który w kinach gościł u nas w 2009 roku.

Akcja pierwszej części zostaje w sposób bardzo zrozumiały wyłożona na początku filmu a akcja naszego filmu rozpoczyna się tuż tak jakby tuż po końcowych napisach.
Flint Lockwood – młody i ambitny wynalazca zostaje doceniony przez swojego idola – szefa korporacji LIVE który inspirował go w dzieciństwie. Zostaje zaangażowany do pracy w najnowocześniejszej korporacji na świecie zajmującej się jedynie kreowaniem nowych wynalazków. Przypadek sprawia że zostaje wysłany na misję odnalezienia swojego starego wynalazku – znanego widzom części pierwszej – który to podobno nie został wyłączony ale nadal zmienia wodę w żywność. Ku zaskoczeniu samego twórcy urządzenie produkuje hybrydy żywności i zwierząt tworząc na jego rodzimej wyspie specyficzną biocenozę.
Flint musi wyłączyć maszynę przedzierając się przez złowrogie tereny pełne drapieżnych stworków. W miarę jak wędrówka dobiega końca sytuacja zmienia się diametralnie. Nawet ja byłem dość zaskoczony zwrotem akcji. Sam film uczy że ideały z dzieciństwa czasem nijak się mają w zetknięciu z rzeczywistością dorosłego życia.
Znakomita zabawa dla dzieci ale i dobra rozrywka dla dorosłych. Gorąco polecam film, zwłaszcza najmłodszej widowni. Sam obraz przedstawiony na ekranie jest bardzo kolorowy. Film mimo że w większości czasu bardzo zabawny – momentami może trzymać w napięciu najmłodszą część widowni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *