Kraina Lodu

Dziś w ramach prezentu z okazji Mikołaja zabraliśmy naszych chłopców na seans do kina. Początkowo wybór padł na Ratujmy Mikołaja ale dzieciaki wyperswadowały nam ten pomysł i wylądowaliśmy na Lubelskiej premierze filmie Kraina lodu. Rozczarowania nie było. Kapitalna rozrywka dla całej rodziny. Jennifer Lee (scenarzystka, Ralph Demolka – moim zdaniem najbardziej udanego filmu dla dzieci ostatnich lat) stanęła na wysokości zadania serwując nam nietuzinkową fabułę – zaskakującą zwrotami akcji i i zakrapianą bardzo trafnym humorem.

Filmu opisywał nie będę – nie chcąc psuć niespodzianki. Ogląda się go bardzo przyjemnie . Film trzyma w napięciu ale również momentami bawi do łez. Rodzice ze skłonnościami do rozklejania emocjonalnego również nie będą zawiedzeni. Jako minus mogę jedynie podać zbyt częste – moim zdaniem- występujące piosenki w trakcie filmu. To sprawia wrażenie – przynajmniej na początku zanim rozkręci się akcja – że oglądamy musical dla dzieci…

Na zakończenie dodam że dubbing Czesława Mozila który wciela się w postać magicznie ożywionego bałwana Olafa to po prostu kreacja porównywalna do Sida z Epoki Lodowcowej (Cezary Pazura). Gorąco polecam, zarówno dzieci jak i rodzice nie będą się nudzić na tym filmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *