Zaginiona

„Zaginiona” to historia młodej dziewczyny o imieniu Jill (tu bardzo popularna ostatnimi czasy Amanda Seyfried). Jill utrzymuje, że kiedyś została porwana z własnego domu i uwięziona w jaskini. Udało jej się jednak uciec. Jej historii nie wierzy jednak policja. Dziewczyna postanawia prowadzić swoje własne śledztwo. Wierzy bowiem, że uda jej się znaleźć jaskinię, a w niej ukryte szczątki innych, porwanych dziewczyn.

Pewnego poranka po powrocie z pracy zauważa zniknięcie siostry. Dziewczyna boi się, że to z powodu jej porwania siostra trafia w niewłaściwe ręce. Policja nie wierzy, że zdarzyło się coś poważnego. Twierdzą, że siostra zabalowała w nocy i zniknęła na kacu.

Jill postanawia sama odnaleźć siostrę, a dzięki temu także porywacza. Policja natomiast uznaje Jill za niepoczytalną i próbuje znaleźć i powstrzymać młodą kobietę.

Film jest w miarę niezły. Spodziewałam się czegoś troszkę innego, ale nie jestem zawiedziona. Sam pomysł na fabułę jest dość przyzwoity, ale zabrakło dopracowania. Rola koleżanki Jill z pracy (Jennifer Carpenter) jest zupełnie niepotrzebna, podobnie młodego policjanta, który początkowo zainteresował się jej historią, a później jego wątek całkowicie się urywa.

Widz jednakże nie jest do końca pewien czy porywacz faktycznie istnieje. Nauczona doświadczeniem po „Wyspie Tajemnic”, przez dłuższą chwilę byłam pewna, że porywacza nie ma, a scenarzyści zgotują nam ciekawsze zakończenie.

Sama Amanda Seyfried nie nadaje się jak dla mnie do filmów tego typu. Jest zbyt delikatna i krucha. Poza tym nie ulega wątpliwości, że nie ma zbyt dużego warsztatu aktorskiego, bo gra jedną miną cały film. Dodatkowo uwagę widz ma zwracać na jej wielkie oczy i usta i nie ma zawracać sobie głowy detalami typu gra aktorska :)

Film można obejrzeć, ale nie jest to z pewnością klasyka gatunku. Na pewno po wyjściu z kina, czy po obejrzeniu obrazu w domu, nie pozostanie on w pamięci na długo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *